Agencja pracy Świnoujście tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing ludzi z Ukrainy oraz co warto o nim umieć?

Agencja pracy Węgorzyno tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing ludzi z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w naszym regionu. Chociaż do ostatniej chwile leasing kojarzył nam się często z rodzajem umowy, potocznie wykorzystywany jest jak uzupełnienie używające się jeszcze do zatrudnienia. Pracownicy z Ukrainy są u nas jeszcze dużo powszechni, a z 2014 roku ich ilość w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie lokalnego rynku na gości jest jeszcze większe, a dużo spośród nich pyta jak zatrudnić cudzoziemca na całych zasadach. Może pomóc w niniejszym dopiero leasing ludzi z Ukrainy, oferowany przez odpowiednie i lubiane agencje pracy.

Agencja pracy Węgorzyno tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w naszym regionu

Pracownicy z Ukrainy są chętnie wykorzystywani w Polsce, ponieważ lokalny rynek szybko się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na zbytu może wyjść nawet miliona naszych pracowników! W takim wypadku kwestia tego, jak zatrudnić cudzoziemca staje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o przyjęcie pracowników, natomiast nie na odwrót, kiedy istniałoby do ostatniej chwile. Polacy chętnie wyjeżdżają za ścianę lub dają się ale tych działań, które gwarantują im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w naszym końcu jest dużo skora do uzyskania, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie gości jest jasne, a pracownicy z Ukrainy uważani są za rzetelnych pracowników, którzy rozumieją się na wielu zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje jeszcze dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w naszym regionu podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą tworzyć na lepsze zyski niż na Ukrainie, a do ostatniego benefity socjalne i stałe życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że szansy na działalność w niniejszym świata są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą jednak znaleźć dużo lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas handlowa oraz środowisk pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Węgorzyno tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady te w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia człowieka z Ukrainy, w dobrym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji potwierdzenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą umieć wizy, które będą uprawniały ich do funkcji w końca. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę wyłącznie na właściwy czas, natomiast nie na stałe. Pracę sezonową Ukrainiec może rozpocząć na okres 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po ostatnim okresie wymaga się starać o inne zezwolenie.

Agencja pracy Węgorzyno tel. 533 024 116

Leasing ludzi z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy skupia się procedurą nazywaną jako leasing ludzi z Ukrainy. Dzięki temu wielu pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem skupia się agencja pracy – https://www.europework.pl/, jaka pomaga na placu całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temu w lekki i najbardziej szybki sposób można zdobyć nowych ludzi z Ukrainy, bez potrzebie prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga i w załatwianiu formie i blokuje je do minimum. Pobiera za to krótkie prowizje, które przedstawiają się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co ważne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która poszukuje dla nich pracodawców i negocjuje korzystne warunki. Dzięki temu nie potrzebują oni szukać zatrudnienia samodzielnie, zwłaszcza jeśli otacza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze większe, dlatego leasing ludzi z Ukrainy na zapewne będzie się nadal prężnie rozwijał.

Agencja pracy Węgorzyno tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments